Jauniešiem iespēja piedalīties Latvijas-Japānas apmaiņas programmā

Posted: aprīlis 18, 2012 by brengulujauniesudome in Jaunieši, Projekti, Sadarbība

Aicinām Latvijas jauniešus piedalīties Starptautiskā jaunatnes attīstības apmaiņas programmā starp Latviju un Japānu (International Development Exchange Program). Apmaiņas ietvaros 12 jaunieši no Latvijas jūlijā dosies uz Japānu, lai labāk iepazītu Japānas kultūru un 12 jaunieši no Japānas septembrī viesosies Latvijā, lai uzzinātu vairāk par mums.

Apmaiņas programmas mērķis ir veidot labāku sapratni un draudzīgas attiecības starp Latvijas un Japānas jauniešiem, tādējādi stiprinot starptautisko sadarbību un dodot iespēju jauniešiem labāk iepazīt un izprast abu valstu kultūru un sabiedrību.

Apmaiņas programmā var pieteikties jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem ar labām angļu un/vai japāņu valodas zināšanām un ar vēlmi nākotnē turpināt sadarbību ar Japānu dažādās jomās. Potenciālajiem dalībniekiem būs jāpiedalās abās valstīs paredzētajās aktivitātēs un pasākumos, kā arī pēc apmaiņas programmas jaunieši tiks aicināti nodot iegūtās zināšanas un pieredzi plašākai sabiedrībai.

Latvijas jauniešu grupa pieredzes apmaiņas braucienā uz Japānu dosies no 1. līdz 18. jūlijam un kopā ar Japānas dalībniekiem piedalīsies dažādos jaunatnes pasākumos, tai skaitā starptautiskā jaunatnes konferencē un diskusiju forumā, kā arī apmeklēs dažādas vietas, institūcijas un iepazīsies ar Japānas kultūru un tradīcijām. Savukārt Japānas jauniešu grupa viesosies Latvijā no 9. līdz 26.septembrim, kopā ar Latvijas jauniešiem apmeklējot dažādas organizācijas, valsts un pašvaldības iestādes, piedaloties diskusijās un iepazīstot Latvijas kultūru un vēsturi.

Lai pieteiktos dalībai programmā, interesentiem jāaizpilda pieteikuma anketa un jāuzraksta eseja par tēmu „Three things that could bridge Latvia and Japan”, nosūtot tās uz e-pastu ieva.grundsteine@jaunatne.gov.lv līdz 2012. gada 24. aprīļa plkst. 13:00.

Iespēju Latvijas jauniešiem piedalīties Starptautiskajā jaunatnes attīstības apmaiņas programmā starp Latviju un Japānu jau 5. reizi piedāvā Japānas valdība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un valsts aģentūru „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s