Jaunieši novadā

Posted: janvāris 22, 2012 by santapaegle in Cempu Jaunrades centrs, Izglītība

Jau kādu laiku mūs nomoka dažādi jautājumi par jauniešu lietām novadā, par kuriem tad arī runājām ar Beverīnas novada domes izpilddirektoru Sandri Brālēnu! Viņš mums ieteica griezties pie deputātiem!

Pirms devāmies uz komitejas sēdi, rūpīgi gatavojāmies. Izpētījām dažādu, ar jauniešiem saistītu statistiku, kā arī mēģinājām saprast reālo situāciju, pat aizbraucot pie vienaudžiem uz Mūrmuižu! Tagad mēs zinām, ka novadā ir 699 jaunieši (vecumā no 13-25 gadiem) jeb 1/5 daļa no visiem novada iedzīvotājiem! Tas nav maz, taču šobrīd lielākā daļa jauniešu ir diezgan pasīvi.

Komitejas sēdē ar deputātiem iztirzājām 5 lietas, kas šobrīd mums ir svarīgas, lai varētu aktīvi darboties:

1) Jauniešu loma novadā un kādas vispār  ir novada prioritātes? Šeit gan tādu īstu atbildi nesagaidījām. Skumji, ka mums kā novada iedzīvotājiem nav ne jausmas, kādas ir novada prioritātes

2) Jaunatnes stratēģija. Pie tās ir jāstrādā un jādara, bet vairāk pašiem!

3) Nodaļa vai cilvēks, pie kura griezties, ja jauniešiem ir kādi jautājumi vai ierosmes. Uz doto brīdi novads nevar atļauties noalgot jaunatnes lietu speciālistu, taču tagad mēs skaidri zinām, pie kura jāgriežas. Tātad ar jauniešu lietām griežamies pie izpilddirektora Sandra Brālēna vai deputātes Lindas Krūmiņas, bet, ja galīgi netiekam skaidrībā, tad dodamies uz komitejas sēdi!

4) Jauniešu atzīšana novadā. Šo jautājumu mēs pacēlām vairāk no personiskās pieredzes, jo lielākoties mēs novada mērogā tiekam ignorēti. Sakāpinātas emocijas mums izraisīja pēdējais Beverīnas ziņotāja numurs, uz ko arī norādījām. Ja mēs būtu kaut ko izdemolējuši, būtu uz pirmā vāka, bet savādāk nē! Arī šis jautājums tiks risināts un ja nē, mēs par to atgādināsim :)

5) Cempu Jaunrades centra darbība. Beidzot mums ir telpas un ir vieta, kur realizēt mini pasākumus vietējiem iedzīvotājiem, bet bija bažas par darbību 2012.gadā. Protams, mēs gribējām dzirdēt, kas un kā! Viss kārtībā, turpinām strādāt un ar laiku plānot arī citas aktivitātes, jo novada deputāti uzskatīja, ka mums jāturpina aktīvi tur darboties!

Patiesībā bija ļoti vērtīgi satikties ar novada deputātiem un pastāstīt, ko mēs daram un kā mēs sevi redzam nākotnē. Ir jaunas domas un idejas, bet, lai tās visas īstenotu, vajadzētu būt aktīvākiem! Tāpēc aicinām visus novada jauniešus ņemt līdzdalību un kļūt redzamākiem pozitīvā nozīmē :) Un, ja arī Tev ir ko teikt, droši sazinies ar mums, jo mēs turpināsim sarunas ar deputātiem, lai viens otru labāk iepazītu!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s